W środę 10 listopada 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada .W tym roku montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Wolność” przygotowała klasa V b wraz z wychowawcą. Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zagorzynie zaśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrali piątoklasiści , którzy wprowadzili wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r. Uczniowie poprzez trafnie dobrane wiersze i piosenki patriotyczne zobrazowali sytuację polityczną naszego kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podkreślili szczególną rolę ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli , podejmował ciągły trud walki o wolności . Ta akademia była z pewnością cenną lekcją patriotyzmu, wyrazem naszej pamięci o tych wszystkich , którzy poświęcili dla nas życie. Wierzymy, że skłoniła także wielu do refleksji i uświadomiła, że „bez przeszłości nie ma przyszłości”.

[cała galeria zdjęć – zobacz]

Skip to content