W dniach 8-10 listopada 2021 roku uczniowie klas: 8a i 8b wraz z wychowawczyniami: Bernadetą Rychlec i Anną Turek oraz opiekunami: Łukaszem Kutwą i Krzysztofem Jakóbem wzięli udział w trzydniowej wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Wrocławia.

Już w czasie długiej podróży autokarem mieli możliwość obserwowania zmieniających się pejzaży charakterystycznych dla różnych regionów Polski. W pierwszym dniu zwiedzili fascynujące Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, łączące walory edukacyjne z interaktywną formą wystawy. Następnie weszli na imponujący Stadion Wrocław będący jedną z aren Euro 2012.

Środę uczestnicy wycieczki spędzili we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, który jest największy w Polsce. Poznali też jego najsłynniejszą atrakcję – Afrykarium – kompleks 21 basenów, w których żyją egzotyczne ryby, płazy, gady i ssaki. Spacerowali także po zespole historycznego centrum Wrocławia, w skład którego wchodzą: Rynek Starego Miasta, Ratusz, Ostrów Tumski oraz Katedra Św. Jana Chrzciciela.

W ostatnim dniu w budynku Panoramy Racławickiej oglądali animację zwycięskiej bitwy pod Racławicami z czasów insurekcji kościuszkowskiej oraz słynny obraz panoramiczny malowany pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Zwiedzili także Muzeum Narodowe we Wrocławiu, którego zbiory obejmują malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w malowniczo położonym sanktuarium na Górze Św. Anny.

Wycieczka umożliwiła uczniom wzbogacenie wiedzy z różnych dziedzin, dostarczyła niezapomnianych wrażeń, była także okazją do wspólnego spędzenia czasu w trakcie pobytu w hotelu Perła w Oleśnicy.

https://www.facebook.com/103601961272801/photos/pcb.427940018838992/427937345505926/?type=3&theater

Skip to content