14 stycznia 2022r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika Biblioteki Szkolnej. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie pt.: „Urodziny u Kopciuszka”, przygotowane przez wybranych uczniów z kl. 5 b. W spotkaniu brały udział Pani dyrektor mgr Jadwiga Wąchała i Pani wicedyrektor mgr Jolanta Dziedzina. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie i pasowanie 35 uczniów na czytelników. Pierwszoklasiści otrzymali z tej okazji zakładki do książki, ciasteczka od Kopciuszka i jabłka od Dyrekcji. Następnie dwójkami udawali się do biblioteki, gdzie poznali zasady zachowania, jak również korzystania ze zbiorów bibliotecznych. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Skip to content