W przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez klasę 6a i chór szkolny. 

 O godzinie 11:11 w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Część artystyczną rozpoczęto dostojnym polonezem, który był wprowadzeniem do refleksyjnego montażu słowno-muzycznego. Ukazanie tragicznych losów Polski, cierpienia Polaków, skazanych na tułaczkę narodowych wieszczów, było dowodem na to, jak wysoką cenę musieli zapłacić nasi bliscy, byśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Żeby ich przelana krew nie była daremna, winniśmy im pamięć i szacunek, a przede wszystkim dbałość i pielęgnowanie tego, co polskie, bowiem wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Dobro naszej Ojczyzny powinno leżeć głęboko w sercu każdego Polaka, byśmy nigdy nie stracili tego, co najcenniejsze. Być Polakiem to nie wstyd – to duma! Przykład pięknej i odpowiedzialnej postawy demonstrował niemal każdy uczeń nosząc symbole narodowych barw, śpiewając patriotyczne pieśni, które w czasach niewoli zapalały do walki o niepodległość.

  Na zakończenie części artystycznej dziewczęta wykonały taniec z flagami oddając tym samym hołd przedstawionej jako symbol Polsce.

  Uroczystość stała się także okazją do wręczenia nagród uczniom biorącym udział w licznych konkursach na różnym szczeblu.

  Zwieńczeniem tych wyjątkowych chwil był występ Adama Chlipały- ucznia kl.8, zdobywcy I-miejsca w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. W jego wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę pt. „Mury”.

  W taki dzień, jak chyba w żaden inny, jesteśmy świadkami niezwykłych lekcji historii i patriotyzmu. Swoją obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Łącko- pan Jan Dziedzina- dziękujemy!

Skip to content