Dnia 16 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Zagorzynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z Marią Konopnicką” dla klas I – III szkół podstawowych z terenu Gminy Łącko.
Celem konkursu było:
• rozwijanie zdolności recytatorskich,
• upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci,
• wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich.
 
Jury w składzie: Przewodnicząca: Aneta Mikołajczyk – Kurzeja Członkowie: Wioletta Gałysa, Edyta Więcławek, Kinga Szczepaniak przyznało następujące miejsca:
 
I miejsce – Szczepaniak Anna – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku
Garwol Anna – Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
 
II miejsce – Kapłon Milena – Szkoła Podstawowa w Jazowsku
Babik Lena – Szkoła Podstawowa w Maszkowicach
 
III miejsce – Psonak Weronika – Szkoła Podstawowa w Maszkowicach
Smaga Julia – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku
 
Wyróżnienie – Iskra Kamil – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Czarnym Potoku
Faron Jagoda – Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
 
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ uczestnicy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi i wysokim poziomem prezentacji. W uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów wzięli udział: wójt Gminy Łącko Pan Jan Dziedzina, dyrektor – Jadwiga Wąchała, wicedyrektor – Jolanta Dziedzina, Panie: Dorota Kurnyta i Monika Jawor – przedstawicielki Rady Rodziców. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, na których miło było widzieć uśmiechnięte i zadowolone dzieci. Organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, Panu Wójtowi i Pani Beacie Sajdak – właścicielce Nibylandii w Łącku za ufundowanie nagród w konkursie, nauczycielom za trud w przygotowanie uczniów, rodzicom za zaangażowanie w wykonanie przepięknych strojów, a także uczniom za dostarczenie niezapomnianych wrażeń.
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content