W poniedziałek 28 listopada 2022r. w naszej Szkole odbył się konkurs kaligraficzny pod hasłem „I Ty możesz zostać Mistrzem Pióra!”. Jego celem było rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży nauki pięknego pisania, doskonalenie umiejętności kształtnego i estetycznego pisma, a także rozwijanie wrażliwości na piękno języka polskiego. W tym roku szkolnym 15 uczniów z klas IV – VIII zmierzyło się z twórczością wybitnych przedstawicieli polskiego romantyzmu. Uczestnicy w ramach zadania konkursowego przepisywali wybrane teksy: „Inwokację ” Adama Mickiewicza – klasa IV-V , „Postanowienie” Zygmunta Krasińskiego – klasa VI, „Testament mój” Juliusza Słowackiego – klasa VII- VIII. Komisja konkursowa pod przewodnictwem pani Dyrektor po wnikliwej analizie wszystkich prac , wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl. IV- V

I miejsce- Barbara Plata ( kl. V b)

II miejsce- Wiktoria Bulanda ( kl. IV b)

III miejsce- Barbara Janeczek ( kl. IV a)

Kl. VI – VIII

I miejsce – Ewelina Dąbrowska ( kl.VI b)

II miejsce – Paulina Jarek ( kl.VI a)

Wiktoria Kaim ( kl.VI a)

III miejsce- Kornelia Czepielik ( kl. VII b)

wyróżnienie- Michał Turek ( kl. VI a)

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych odbędzie się podczas akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content