Uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej odbyło się 13 stycznia 2023r. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z jej zbiorów. To przestrzeń w szkole, która powinna kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i chętnie je odwiedzają. W spotkaniu brała udział Pani dyrektor mgr Jadwiga Wąchała.

W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli krótki program artystyczny pt.: „W krainie książek” w wykonaniu kl. VI b, zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania wszystkich książek, wysłuchali próśb książki, otrzymali pamiątkowe zakładki i książki z ogólnopolskiego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Mała książka – wielki człowiek). Najważniejszym momentem było złożenie przyrzeczenia przez uczniów i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki.

Następnie pierwszaki udawali się do biblioteki, gdzie poznali zasady zachowania, jak również korzystania ze zbiorów bibliotecznych i wypożyczyli pierwsze książki.Skip to content