26 stycznia 2023r. uczniowie klas VII – VIII naszej szkoły wybrali się wraz z wychowawcami do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na spektakl „Balladyna”, który powstał na podstawie utworu Juliusza Słowackiego. Sztukę wyreżyserowała Anna Kasprzak, a w role bohaterów wcielili się aktorzy teatru Cracovia. Całe przedstawienie było dla młodzieży niezwykłym wydarzeniem, pełnym niespodziewanych zwrotów akcji, trzymających widza w napięciu. Wpływ na to miały na pewno wyraziście zarysowane sceny i doskonała gra aktorska. Nie sposób nie wspomnieć o trafnie dobranej scenografii, a także muzyce, która tworzyła niepowtarzalną oprawę całego widowiska. Przedstawienie przypadło młodym widzom do gustu, bo pomimo dramatycznej fabuły, udało się twórcom wydobyć elementy komiczne, skłonić publiczność do śmiechu. Nie można zapomnieć, że ten spektakl miał przede wszystkim walor edukacyjny, gdyż w obrazowy sposób przybliżył uczniom lekturę obowiązkową i pozwolił zrozumieć wiele trudnych treści.

Zobacz galerię
Zobacz galerię
Skip to content