W tym roku w ramach zajęć plastycznych klasa 7a podjęła się zorganizowania wystawy prac.
W środę w sali 12 odbył się uroczysty wernisaż, na którym uczniowie przedstawili wykonane przez siebie makiety ukazujące budowle oraz rzeźby związane z legendami polskimi. Całość zakomponowana była w jedną wielką instalację, na której obiekty ustawione były w miejscach, w których znajdują się na mapie polski. Dodatkowo goście tego wydarzenia mogli zaznajomić się z ciekawostkami na temat pierwowzorów lub przeczytać treści dotyczące legend wokół nich krążących. Wystawa „Architektura i rzeźba z legend polskich” była próbą przeniesienia w małym formacie polskich zabytków oraz historii z nimi związanych na teren naszej szkoły. Całość wydarzenia przebiegła w miłym i pełnym sztuki nastroju. Obecnie prace można oglądać na parterze szkoły.

Skip to content