W tym roku w ramach zajęć plastycznych klasa 7b podjęła się zorganizowania wystawy prac.
W środę 7 czerwca w sali 12 odbył się uroczysty wernisaż, na którym uczniowie przedstawili wykonane przez siebie prace. Na wystawie oglądać można było prace popartowe inspirowane dziełem Andy’ego Warhola, które zakomponowane zostały w jedną wielką planszę przedstawiającą całą klasę. Kolejnym wspólnym dziełem był film ukazujący ożywienie obrazów, które uczniowie wykonali na zajęciach plastyki wcielając się w postacie z obrazów Johannesa Vermeera van Delft, Leonarda da Vinci, Hansa Holbeina Młodszego, Gustave’a Courbeta, René Magritte’a i Johna Everetta Millaisa. Największą część wystawy zajmowały portrety – witkacyzowane selfie, które autorzy prac wykonali przy pomocy efektu udostępnionego przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Fotografie niczym obrazy malowane w stylu Witkacego dodatkowo uzupełnili o artystyczne ramki wg własnych pomysłów stawiając na różnorodność materiałów. Wystawa została przyjęta z entuzjazmem przez przybyłych gości. Obecnie prace można oglądać na parterze szkoły.
Brawo dla autorów prac!
 
Skip to content