11 października 2023r. w Szkole Podstawowej w Zagorzynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgodnie z przyjętą tradycją, uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli ten dzień od udziału w uroczystej Mszy Świętej. O godzinie 11.00 wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej .Po odśpiewaniu hymnu narodowego, Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych, Wójta Gminy Łącko, Pana Jana Dziedzinę, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli- emerytów. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, która złożyła gronu pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia. Potem przyszedł czas na główny punkt spotkania, czyli część artystyczną. Uczniowie klasy V b wraz z wychowawcą przygotowali montaż słowno – muzyczny , w którym z „przymrużeniem oka” przybliżyli widzom zabawne sytuacje z życia szkoły. Po występie piątoklasistów, przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli pracownikom szkoły życzenia i ofiarowali drobne upominki. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pedagogów, ich poświęcenie i troskę w wychowanie dzieci i młodzieży. Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Jadwiga Wąchała i Wójt Jan Dziedzina docenili wkład i zaangażowanie wybranych, szczególnie zasłużonych nauczycieli i wręczyli im symboliczne nagrody. To spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i uświadomiło nam wszystkim, jak ważną rolę odgrywa oświata w życiu każdego człowieka.

Skip to content