16 listopada 2023r. uczniowie klasy Va, Vb wraz z wychowawcami wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, aby obejrzeć spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”, który został ujęty w formę musicalu. To klasyczna inscenizacja znanej powieści Lucy Maud Montgomery o dziewczynce o rudych włosach i ognistym temperamencie , ale przede wszystkim bogatej wyobraźni i dobrym sercu, która raz na zawsze zmienia życie mieszkańców miasteczka Avonlea. Piątoklasiści z zapartym tchem śledzili losy głównej bohaterki, jej sukcesy i porażki. Dowcipne dialogi, wartka akcja, błyskotliwa gra aktorska, ale przede wszystkim zapadające w pamięć piosenki sprawiły, że te dwie godziny spędzone na Zielonym Wzgórzu upłynęły w miłej i pogodnej atmosferze. Z całą pewnością ten spektakl rozbawił młodych widzów, ale także wzruszył i pobudził do refleksji.Skip to content